MSc tárgyak
1. félév
Lean menedzsment
Dr. Sztrapkovics Balázs
A gyártási tervezéshez és optimalizáláshoz szükséges komplex lean eszközök megismerése mellett a félév során megismerjük a lean egyéb szektorokban (pl. irodai folyamatok) való alkalmazását is. Ismertetésre kerülnek selejtarány csökkentésre irányuló módszertanok és ergonómiai alapismeretek. A félév során egy gyártócsarnok zöldmezős tervezését kell elvégezni, annak folyamatait a tanult eszközökkel fejleszteni.
További infók
Extralogisztikai rendszerek tervezése
Dr. Kovács Gábor
Megvitatjuk a logisztikai hálózatok stratégiai tervezési kérdéseit, ezen belül a szállítási probléma és a telephelytervezés kerül terítékre. Önálló munka keretében tervezünk logisztikai hálózatot, ebben nem érintve a napi rutin feladatokat, a hálózat struktúrájának és nagyvonalú működésének kidolgozása a cél.
További infók
Logisztikai információs rendszerek tervezése
Dr. Kovács Gábor
Megnézzük, hogy a beszerzési, értékesítési, gyártási és minőségbiztosítási folyamatok miként valósulnak meg a logisztikai információs rendszerekben. Szót ejtünk az adatbázisokról, azok felépítéséről, kezeléséről, ERP rendszerekkel történő kapcsolatukról.
További infók
2. félév
Szoftverek a logisztikai tervezésben
Dr. Sztrapkovics Balázs
Megismerjük 2D és 3D rajzoló szoftverek használatát és elsajátítjuk készségszintű használatukat, valamint ezen rajzoló szoftverek segítségével elvégezzük egy tárolótér 2D és 3D részletes kiviteli terveit. A félév során ezen felül megismerkedünk két programozási nyelvvel, valamint egy készletoptimalizálás során alkalmazható szoftverrel.
További infók
Folyamattervezés
Dr. Kovács Gábor
A folyamattervezési szemléletmód és a standard folyamattervezési módszertanok alapjainak átadása a cél. Fontos cél az EPC és BPMN leíró nyelvek haladó szintű használata. Önálló feladat keretében mindkettő standard nyelv segítségével elkészítendő egy folyamatterv, ill. annak As-Is és To-Be állapota.
További infók
Szimulációs tervezés
Bakos András
Megismerjük a szimuláció matematikai alapjait, a különböző statisztikai eloszlások fajtáit. Tömegkiszolgálási modelleket állítunk fel logisztikai tervezési kérdések megválaszolására. A szimulációs projektek jellemző menetét, a szimulációs modellek fajtáit is megismerjük. Szimulációs környezetben is megvalósítunk logisztikai rendszermodelleket, önálló munka keretében.
További infók
Kereslet és készlettervezés
Dr. Bóna Krisztián
Megtanuljuk a kereslettervezés folyamatát és a legfontosabb módszereit, valamint a készlettervezés módszereit. Megismerkedünk a legfontosabb költség és megbízhatóság alapú készletmodellekkel. Laborok keretei közt megtanuljuk a kereslettervezési módszerek és a készletmodellek számítógépes implementálását, önálló feladat keretein belül pedig gyakoroljuk is azokat.
További infók
Vállalati logisztikai projekt 1
Bakos András
Megismerkedünk – egyénileg vagy csoportosan – egy általunk választott logisztikai témával. Irodalomkutatást végzünk, hogy megtudjuk, hol áll a tudomány és technika jelenlegi állása ebben a témában, majd gap analysist hajtunk végre a lehetséges jövőbeni fejlesztések feltérképezésére. Kijelöljük a saját szerepünket a továbbiakra (VLP 2) nézve.
További infók
3. félév
Raktározási rendszerek tervezése
Dr. Bóna Krisztián
Megtanuljuk egy raktár tervezésének lépéseit, a félév során lépésről lépésre végigvesszük az egyes raktári alrendszerek lehetséges technológiai megoldásait, valamint tervezésének kritériumait. Kitérünk mind a manuális, hagyományos rendszerek, mind az automata magasraktári rendszerek jellemzőire és tervezésére. Önálló munka során a hallgatóknak tervezniük kell egy hagyományos és egy magasraktári rendszert a kapott személyre szóló adatok alapján.
További infók
Üzemi logisztikai rendszerek tervezése
Dr. Bóna Krisztián
Az üzemi belső elrendezések, gépfelállítások tervezésének menetével, módszertanával, főbb megfontolásaival fogunk a tárgy keretében foglalkozni. A gyakorlatok során az egyes algoritmusok alkalmazását nézzük meg, megalapozva ezzel a féléves házi feladatban, egy új üzemrész tervezése során elvégzendő lépéseket.
További infók
Szállításirányítás
Dr. Kovács Gábor
Megvitatjuk a logisztikai hálózatok operatív tervezési kérdéseit, ezen belül a körutazási probléma és a járattervezés kerül terítékre. Önálló munka keretében tervezünk logisztikai hálózatot, ebben kifejezetten a napi rutin feladatokat kiemelve, a járatok operatív megtervezése, a szállításirányítás megvalósítása a fő cél.
További infók
Termelésprogramozás
Bertalan Marcell
A tárgy első felében az üzemszervezés és a termelési logisztika alapfogalmait tekintjük át, többek között szó lesz a folyamatjellemzőkről, az időalap és kapacitás fogalmáról, a termékstruktúráról és a középtávú tervezési feladatokról. Megismerkedünk a CPM és PERT hálótervezési eljárásokkal, a félév második felében pedig az egy- illetve többgépes determinisztikus és sztochasztikus termelésütemezés kérdéskörével fogunk foglalkozni.
További infók
Vállalati logisztikai projekt 2
Bakos András
Az előző félévben körüljárt logisztikai témában körvonalazott fejlesztési ötletet dolgozzuk ki – egyénileg vagy csoportosan. A kapott eredményeket összehasonlítjuk az elvártakkal, és megfogalmazunk további fejlesztési lehetőségeket, amelyeket pl. Diplomatervezés keretében ki tudunk dolgozni.
További infók
Szakmai gyakorlat
Dr. Sztrapkovics Balázs
A szakmai gyakorlat során a vállalati gyakorlatban tapasztaljuk meg a logisztikai rendszerek és folyamatok működését. A gyakorlat során önállóan feltárjuk egy logisztikai rendszer működését és folyamatait.
További infók
A Diplomatervezés c. tárgy és a záróvizsgára bocsátás feltétele a 4 hetes szakmai gyakorlat teljesítése.
4. félév
Diplomatervezés
Bakos András
Egy választott logisztikai tervezési téma kidolgozása keretében megmutatjuk, hogy tudjuk alkalmazni a képzés során tanult információkat. Feltárjuk a jelenlegi helyzetet kvantitatív alapon, majd a problémák megismerése és priorizálása után részletesen kidolgozunk egy vagy több fejlesztési javaslatot, és az elvárt hatásait számszerűsítjük. A diplomatervet a félév során megszerzett információk szerint írjuk meg.
További infók
Felvételének általános feltétele: A mintatantervben szereplő valamennyi kötelező és kötelezően választandó tantárgy teljesítése, valamint minimum 90 mintatanterv szerinti kredit összegyűjtése, és a nappali tagozat esetén a 4 hetes szakmai gyakorlat teljesítése.